Gabinet HELP MEDICAL
ul. Marszałkowska 58 lok. 56
tel. 732877366 lub 732877004
Gabinet HELP MEDICAL
ul. Marszałkowska 58 lok. 56
tel. 732877366 lub 732877004
Ulotka nt. stalkingu opracowana przez studentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
STALKING. JAK ROZPOZNAĆ. JAK SIĘ BRONIĆ.
Stalking to forma psychicznej napaści, w której sprawca w sposób powtarzalny i niepożądany przez ofiarę, burząc jej spokój, wdziera się do sfery prywatności tejże osoby, z która nic go nie łączy (albo już nie łączy) z pobudek wskazujących na uczuciowe podłoże działań.
Czy ZACHOWANIA INNEJ OSOBY są przez Ciebie traktowane jako NIEPOŻĄDANE oraz NATRĘTNE? Czy budzą u Ciebie NIEPOKÓJ lub STRACH? Czy są próbą NAWIĄZANIA z Tobą KONTAKTU lub stworzenia, odbudowania, narzucenia związku? Czy zachowania osób z Twojego otoczenia mają POWTARZALNY CHARAKTER? Jeżeli odpowiedziałaś/łeś twierdząco na powyższe pytania, oznacza to, że możesz być ofiarą stalkingu!
Do pobrania tutaj:
Prawie pięć lat po wydaniu moja książka "Anatomia zdrady" jest ciągle czytana i recenzowana. Miło było mi przeczytać entuzjastyczną recenzję autorstwa Wiszel na portalu MoznaPrzeczytac.pl
https://moznaprzeczytac.pl/anatomia-zdrady-jak-nie-stac-sie-ofiara-klamcy-wojciech-wypler/
Miło było mi zobaczyć, że w artykule "Infidelity in Relation to Sex and Gender: The Perspective of Sociobiology Versus the Perspective of Sociology of Emotions" (Sexuality & Culture 2021) Joanna Wróblewska-Skrzek wykorzystała sformułowaną przeze mnie w książce "Anatomia zdrady" definicję zdrady. Tak więc mój poradnik może również inspirować badaczy :)
Link do artykułu: https://link.springer.com/article/10.1007/s12119-021-09845-6
W pierwszym tomie "Szkiców z socjologii emocji" (wyd. UKSW 2020) znalazły się ciekawe prace dotyczące problematyki niewierności:
Całość jest dostępna bezpłatnie: https://wydawnictwo.uksw.edu.pl/img/cms/e-booki/ebook_Sroczy%C5%84ska_Spoleczne%20konteksty_ma%C5%82y.pdf
W związku z epidemią koronawirusa uruchamiam prowadzenie poradnictwa i psychoterapii za pośrednictwem Skype i WhatsApp.
Dotychczasowych i nowych pacjentów zapraszam do umawiania wizyt poprzez help-medical.pl:
Poradnia Help-Medical
Konto bankowe do przedpłat: Idea Bank: 57 1950 0001 2006 6381 8369 0001
biuro@help-medical.pl
+48 732 877 366
+48 732 877 004
Skype: biuro_2485
Miło mi było odkryć, iż prof. dr. hab. Władysław Jacek Paluchowski (Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) poleca studentom jednego z prowadzonych przez siebie przedmiotów (etyka) jeden z moich tekstów:
„Warto przeczytać tekst Wojciecha Wyplera OPERACJONALIZACJA ZACHOWANIA NIEUCZCIWEGO W BADANIACH PSYCHOLOGICZNYCH; warto by też uczynić go podstawą własnych badań.”
Więcej: http://paluchja-zajecia.home.amu.edu.pl/?dzial=etyka
Zajmuję się psychoterapią oraz poradnictwem psychologicznym skierowanym do osób poszukujących pomocy, wsparcia w zrozumieniu swoich trudności oraz szukaniu sposobów rozwiązywania swoich problemów.
Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP oraz liczne szkolenia i treningi z psychoterapii krótkoterminowej. Jestem uczestnikiem szkoleń w Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych oraz Terapii Schematów, praktykuję uważność (MBSR). Swoje kwalifikacje podnosiłem na Wydziale Psychologii UW oraz w IPZ PTP, CTPB, Inter Ego, AdAlta, Pracowni Mindfulness i Compassion a także IN (Andrzej Batko).
Pracowałem i pracuję jako psychoterapeuta z osobami zdrowymi w kryzysach, czy stanach obniżonego nastroju i/lub zwiększonego lęku wywołanych np. przedłużającym się stresem, jak również z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń i chorób psychicznych.
Zajmowałem się także psychologicznym przygotowaniem pracowników służb specjalnych do wykonywanych przez nich zadań, zaś obecnie pracuję z osobami chcącymi zwiększyć swoje kompetencje społeczne. Jestem wykładowcą UW.
Aktualnie przyjmuję pacjentów w przychodni Help-Medical w Warszawie.
W ramach spotkań coachingowych wspieram osoby poszukujące pracy. Pomoc ta dotyczy: pracy z celami zawodowymi i motywacji do poszukiwania nowej pracy, przygotowania skutecznych dokumentów aplikacyjnych, wykonania testów psychologicznych stosowanych w rekrutacjach i omówienia ich wyników, przygotowania wypowiedzi na temat edukacji, doświadczeń, osiągnięć oraz celów zawodowych oraz przeprowadzenia symulacji rozmów kwalifikacyjnych.
Jestem autorem poradnika "Anatomia zdrady" który ukazał się nakładem wydawnictwa Muza S.A. W książce tej, dzielę się z czytelnikami swoją wiedzą dotyczącą uwarunkowań i mechanizmów działania oszustwa i zdrady, wpływu kłamstwa na relacje między bliskimi osobami a także możliwości radzenia sobie z nieuczciwością zarówno w rodzinie, jak i w pracy. Wiedza ta ma wyrównać szanse ofiary kłamstw i nieuczciwego bliskiego w sytuacji demaskowania oszukiwania. Książka zebrała wiele pozytywnych recenzji i została nominowana do "Nagrody Teofrasta" magazynu psychologicznego "Charaktery".
Cechuje mnie życzliwość i zaciekawienie drugim człowiekiem a w pracy z pacjentem szczególnie cenię sobie otwartość i wzajemne zaufanie a także obustronne zaangażowanie w proces terapeutyczny.
Współautor publikacji "Agresja w szkole"
|
Współautor publikacji "Instytucjonalna resocjalizacja nieletnich..."
|
Redaktor publikacji "Narkotyki a demoralizacja. Szansa na zmianę."
|
Współautor podręcznika "Psychologia..."
| ||
Autor książki "Anatomia zdrady"
|
We wrześniu 2016 r. ukazała się książka Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka osiągnęła status bestsellera w wielu księgarniach, była nominowana do Nagrody Teofrasta magazynu psychologicznego "Charaktery" oraz zebrała wiele pozytywnych recenzji czytelników.
Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie. To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.
Wypler, W. (2019). Terapia poznawczo-behawioralna w programach redukowania zachowan agresywnych u młodych przestępców, [w:] M. Libiszowska-Żółtkowska, K. Ostrowska (red.), Agresja w szkole. Wydanie 2, Warszawa. Difin, 295-308.
Wypler, W. (2018), Mechanizm zaprzeczania i iluzji oraz kłamstwa w psychoterapii, [w:] G. Kudlak, W. Wypler (red.), Uzależnienia i demoralizacja młodzieży. Szanse na zmianę, Warszawa, Difin.
Wypler, W. (2016), Samousprawiedliwianie zachowania a zachowania dewiacyjne młodzieży, [w:] G. Kudlak (red.), Instytucjonalna resocjalizacja nieletnich. Wyzwania i perspektywy rozwoju, Warszawa, Difin, 120-135.
Wypler, W. (2014). Oszukiwanie podczas sprawdzianów wiedzy a samoocena i tendencja do usprawiedliwiania zachowania u studentów. Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja, 24, 109-141.
Wypler W. (2013), Samousprawiedliwianie zachowania a rozluźnianie standardów moralnych, [w:] J. Lipińska-Lokś, G. Miłkowska i A. Napadło-Kuczera (red.), Zewnętrzne i wewnętrzne aspekty bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego, Zielona Góra, Oficyna Wydawnicza UZ, 27 – 41.
Wypler, W. (2013). Operacjonalizacja zachowania nieuczciwego w badaniach psychologicznych. Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja, 21, 141-164.
Wypler, W. (2012). Założenia teoretyczne kwestionariusza postaw wobec prawa, pracodawcy i podstawowych norm społecznych. Prace IPSIR UW, 19, 7-30.
Wypler, W. (2010). Kontrowersje wokół problematyki kwestionariuszowego pomiaru uczciwości. Prace IPSIR UW, 16, 53-75.
Wypler, W. (2009). Aktualne trendy w psychologicznych badaniach nad kłamstwem. Prace IPSIR UW, 14, 161 - 181.